Yaşam

Antalya Büyükşehir’den ‘Ürün Fotoğrafçılığı’ eğitimleri

El emeği eserleri satışını kolaylaştıran eğitim

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kooperatifçilik ve el emeği eserlerinin satışını yapan vatandaşların işlerini kolaylaştırmak maksadıyla ‘Ürün Fotoğrafçılığı’ eğitimi düzenledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma projeleriyle Antalya’da kooperatifçilik son yıllarda büyük bir ivme kazandı. El emeği eserlerin satışı noktasında üreticilere her türlü dayanağı veren Büyükşehir Belediyesi, bayanların kendi eserlerini internet üzerinden satışını kolaylaştırmak hedefiyle ‘Ürün Fotoğrafçılığı’ eğitimi düzenledi. Zeytinpark eğitim salonunda gerçekleştirilen eğitim de Antalya Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf-Grafik- Teknisyeni Sefa Seyitoğlu, eser fotoğrafçılığını anlattı.

HEM TEORİK HEM UYGULAMALI EĞİTİM

Ürün fotoğrafçılığının püf noktalarını iştirakçilere aktaran Sefa Seyitoğlu, “Akıllı telefon, tripod ve telefon tutucu, gün ışığı ve led aydınlatmalar, beyaz fotoblok, bilgisayar ve ücretsiz fotoğraf uygulamaları sizlerin işlerini kolaylaştırır. En az maliyetle bu yöntemleri kullanarak ürünlerimizin fotoğrafını çekebiliriz” dedi. Teorik eğitimden sonra ise uygulamalı olarak eser fotoğrafçılığı iştirakçilere gösterildi. Birinci eğitimden sonra ise ilerleyen günlerde daha kapsamlı ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu