Haber

Antalya’da 9 bin TL’lik bisikleti çalan hırsızın rahat tavrı dikkat çekti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Nazım Cenk Öztuna’nın işe ulaşım aracı olarak kullandığı bisikleti çalındı.

Bir kurumda kredi danışmanı olarak çalışan Öztuna, iş yerine geldiğinde bisikletini demir parmaklıklara kilitledi.

bisikletini bulamadım

Öztuna, havanın yağışlı olması nedeniyle otobüsle evine döndü. Ertesi gün işe gelen Öztuna, bisikletinin yerinde olmadığını gördü.

Yerdeki kilidi gören Öztuna, izlediği güvenlik kamerasından bisikletinin çalındığını belirledi. Kayıtları alan genç, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Bisikletini bir günlüğüne iş yerine bırakan Öztuna, bisikletini getirirse hırsızı affedeceğini söyledi. Kamera kayıtlarında hırsızın konforlu bir odada binaya girdiği, bisikletinden inerek bindiği ve alanı terk ettiği görüldü.

“Bisikleti sallıyor”

Öztuna, birkaç gün önce işe bisikletiyle geldiğini ve arabasını binanın içindeki merdiven korkuluklarına kilitlediğini söyledi. “Akşam yağmurdan dolayı bisikletimi işte bıraktım, otobüsle eve döndüm. Ertesi sabah eve geldiğimde bisikletim yoktu. Kilidin kesik olduğunu görünce hemen güvenliğe baktım. Kameralar.Görüntülerde bisikletimin çalındığını gördüm.Kişi çok rahat bisikletimi kendi malı gibi çalıyor”dedi.

“9 Bin TL Değeri Var”

Görüntülerde hırsızın kask takmadığını gördüğünü anlatan Öztuna, şunları söyledi: “Bisiklet benim ulaşım aracımdı. Beni mağdur etti. ‘Bisikleti getirin, sizi affedeceğim’ diye seslendim. Görüntüleri alıp karakola şikayette bulundum. Kısa sürede bulunur. .Hırsız bisikletimi getirse ‘Bunu neden yaptın’ derim. Soracağım bisikletim yaklaşık 9 bin TL tutuyor sonra affederim en değerlisi hem işe ulaşım aracımdı hem de spor yapıyordum çok çektim çok çektim burada bıraktım Bir gün yağmur yağdı, sonra yere yığıldım. Bisikletimi bir günlüğüne bırakmak bana çok pahalıya mal oldu.”konuştu

Öztuna, görüntüleri sosyal medyada paylaştıktan sonra başka bir kullanıcının hırsızın Kışa Mahallesi’nde de bisiklet çaldığını öğrendiğini sözlerine ekledi.

selcuklu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu