Haber

SİLİFKE OTOBÜS TERMİNALİ’NDE ‘EL BOMBASI’ PANİK

Mersin’in Silifke ilçesinde otogar güvenlik girişinde çantasında el bombasına benzeyen bir cisimle kaçan ve daha sonra aynı cisim olmadan yakalanan zanlı paniğe neden oldu. Zanlı polis merkezine götürülürken, polis terminal ve çevresinde arama çalışması başlattı.

Olay, gece saatlerinde Silifke Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde meydana geldi. Otogar girişinde röntgen cihazıyla çanta arayan özel güvenlik görevlisi, kimliği belirsiz bir kişinin çantasında el bombasına benzer bir cisim gördü. Özel güvenliğin arama yapmasına izin vermeyen şahıs, el bombasına benzeyen nesneyi alarak çantalarını bırakarak kaçtı. Görevinin bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

ÇANTA ALMAK İÇİN BEKLERKEN YAKALANDILAR

Olay yerine gelen gruplar, çevrede güvenlik önlemi alarak terminal giriş ve çıkışlarını kapattı. Çantalarını almak için tekrar otogara gelen zanlı, polis tarafından gözaltına alındı. Zanlının üst aramasında el bombasına benzeyen bir cisim bulunamadı. Röntgen cihazında ve terminal içinde bırakılan çantaları arayan polis, zanlıyı gözaltına aldı. Polisin terminal ve çevresinde arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu