Haber

Soma Belediyesi’nin tahsis ettiği araziye yeni stadyum yapılıyor.

Arazisi Soma Belediyesi tarafından tahsis edilen ve üretimi Gençler ve SporBakanlığın yürüttüğü Soma Stadı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Manisa’nın TFF 2. Lig ekiplerinden Soma spor Maçların oynanacağı yeni Soma Stadı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeri Soma Belediyesi tarafından tahsis edilen ve 5 bin 980 kişi kapasiteli yeni stadyumda çalışmalar aralıksız devam ediyor. 4 bin 323 metrekare tribün oturma alanına sahip olacak ve 5 bin 980 kişi kapasiteli yeni stadyum, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa ediliyor. Stadyumun yanı sıra 200 araç kapasiteli açık otopark da kısa sürede Soma halkının hizmetine sunulacak.

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, “Belediyemizin tahsis ettiği arazi üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan çağdaş Soma Stadı’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Bu muhteşem tesis, 4 bin 323 metrekarelik tribün oturma alanına sahip. 5 bin 980 kişilik seyirci kapasitesi ile Soma Stadı sadece spor alanı değil aynı zamanda buluşma noktası olacak, 200 araçlık geniş açık otoparkıyla vatandaşlarımıza konforlu ulaşım sunacak. Spor ve birlikte geçirilen keyifli zamanlar. Halkımızın sağlıklı yaşamı için spor altyapımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. “Soma’yı daha da güzelleştirmek ve geliştirmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza her zaman en iyi ve en keyifli hizmeti sunmak için hep birlikte gayret gösteriyoruz” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu