Haber

Kadıköy’de ters yönde seyreden motosiklet alkollü yakalandı.

KADIKÖY’de polisin yaptığı incelemede ‘dur’ ihtarına uymayan ve ters yönde seyreden motosiklet ekiplerin kovalaması sonucu yakalandı. Ehliyeti olmadığı belirlenen motosiklet sürücüsü Tayyip Irmak’ın 1.67 promil ile alkollü olduğu, polise verdiği savunma hayrete düşürdü.

Kağıthane’de motosikletin çarptığı polis memurunun şehit olması ve Bostancı sahil yolunda hızla seyreden otomobilin bisiklet sürücüsüne çarparak hayatını kaybetmesi üzerine, denetimini artıran Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Grup Amirliği ekipleri, Çetin Emeç Bulvarı’nda hız yapan sürücüler için çalışma yaptı. Bu çalışmalar sırasında karşı yönden kontrol noktasına giren motosikletli, ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Motosikletin peşine düşen ekipler, motosiklet sürücüsünü kısa sürede yakaladı.

“NİYETİM KÖTÜ DEĞİL”

Polise yakalandıktan sonra elleri kelepçeli şekilde takılan motosiklet sürücüsü Tayyip Irmak(19), ceza almamak için “Niyetim kötü değildi” dedi. Bunun üzerine açıklama yapan polis memuru, “Niyetimin temiz olduğunu söylüyorsunuz. Başvuru noktasında motosikletle geri vitese binip kaçıyorsunuz. Ben size bu hafta bu şekilde iki polisin şehit olduğunu söylüyorum. Sonra benim kötü bir niyetim yok diyorsunuz. Çok şükür iyisiniz. Bir de kötü” dedi. Sen olsaydın biz ne yapardık?”

38 BİN LİRA CEZA UYGULANDI Ehliyetsiz olduğu belirlenen Tayyip Irmak’ın alkolünü ölçen gruplar, 1.67 promil alkollü olduğunu belirledi. Motosiklet sürücüsü, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmak, ters yönde hız yapmak ve ‘dur’ ihtarına uymamaktan 38 bin lira para cezasına çarptırıldı.

dikili-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu